החלקת קרטין

amos_28-02-2013_p_004.png

החלקת קרטין - למה לי כל הסיפור הזה?

מי מאיתנו לא הייתה רוצה שיער ארוך מלא וחלק כמו שאנחנו רואות בפרסומות שבהן הדוגמניות מטלטלות את ראשיהן מצד לצד והשיער שלהן מתנפנף בצורה חלקה ויפה כאילו מדובר בגלי האוקיאנוס השקט ולא בשיער. אלא שפרסומות לחוד ומציאות לחוד. רבות מאיתנו חיות עם שיער גלי, מתולתל או מקורזל לגמרי ונאלצות לסבול את כל הקשיים הכרוכים בארגון וסידור שיער כזה. ובכן לא עוד. כבר בסוף המאה הקודמת החלו מומחים ומעצבי שיער לפתח שיטות שונות להחלקת השיער. נשים אפרו-אמריקאיות חפצו בשיער חלק כמו חברותיהן חיוורות העור, נשים מתולתלות שיער במדינות אחרות שסתם רצו שיהיה להן "A GOOD HAIR DAY", גרמו לצורך עולמי במציאת פתרון אמיתי להחלקת שיער. בתחילה היו אלה הכימיקלים שבאו לעזרת המין הנשי, אולם במהרה התבררו חסרונותיהם הגדולים והנזקים שגרמו, והדבר הוביל לחיפוש אחר פתרון איכותי יותר ומזיק פחות. אחד הפתרונות המעניינים שנמצאו הוא ההחלקה באמצעות קרטין.

מהו קרטין ולמה הוא טוב יותר?

קרטין הינו חלבון סיבי שאינו מסיס אשר מרכיב את החומרים הקרניים בגוף האדם - שיער, ציפורניים ושכבות העור החיצוניות. בשנים האחרונות התבררו יתרונותיו של הקרטין כחומר המסייע בהחלקת שיער באופן שאינו מחדיר חומרים כימיים אל תוך השערה ובכך מפחית את הפגיעה בה. השיטה עובדת בעצם לשיקום שיער פגום או פגוע מהחלקות לא איכותיות ומטיפול רשלני בשיער.

 

כיצד זה עובד?

בהחלקת קרטין מוחדרות מולקולות של קרטין וקולגן לתוך השערה, לאחר מכן מוכנסות מולקולות זעירות של אדים החודרות אל תוך מולקולות הקרטין, ממלאות אותן וגורמות להן לתפוס את כל נפח השערה. התהליך מתבצע בגדלים זעירים מאד ובלתי נראים לעין אולם בסיום התהליך השיער הפגום בעצם מתמלא, הסדקים במבנה השערה נעלמים והשיער מקבל מראה עשיר מלא וגמיש כפי שהיה בשיא צמיחתו. החלקת קרטין מתאימה לכל סוגי השיער, ויתרה מכך, התוצאות המרשימות ביותר מתקבלות דווקא כאשר מדובר בשיער פגום או יבש במיוחד שנחשף בעבר להחלקות או לטיפולים כימיים אחרים. התוצאה הסופית היא מרשימה חלקה וטבעית, אין לה תופעות לוואי והאישה זוכה למראה זוהר ובריא.